Czarter jachtów w Chorwacji

Udostępnij na Facebook'u

Wynajem i czarter jachtów Chorwacja

 

  Czarter jachtu w Chorwacji to kusząca alternatywa dla tradycyjnego plażowania i leniwego wypoczynku na piasku. Warto zastanowić się, co sprawia, że wynajem jachtów w Chorwacji staje się coraz bardziej popularny.

Chorwacja jest jednym z najatrakcyjniejszych akwenów żeglarskich w Europie, dlatego tak wiele osób decyduje się na wynajem (czarter) jachtów i podróże po tych terenach. Pomimo niewielkiej powierzchni może poszczycić się ponad 1700 kilometrową linią brzegową, a wliczając wyspy wychodzi 4 tyś. kilometrów. Wybrzeże jest niezwykle urozmaicone, wysokie góry wyrastające z morza, poprzedzielane dolinami rzek, mnogość wysp Dalmacji i Kvarneru, niezliczona ilość zatok i naturalnych portów, wszystko to sprawia, że Chorwację określa się mianem raju dla żeglarzy. Do tego dochodzą piękne, często o starożytnym rodowodzie miasta, z bogatą historią i doskonale zachowanymi zabytkami.

 

 Z jakich miejsc słynie ten akwen i co warto zobaczyć, decydując się na wynajem jachtu w Chorwacji?

 

 • Trogir – stare miasto z listy UNESCO
 • Park Narodowy Kornati i Park Przyrody Telaścica
 • Rab – stare miasto
 • Sibenik – stare miasto ze słynną katedrą św. Jakuba
 • Hvar – stare miasto i wyspa
 • Dubrownik – nazywany perłą Adriatyku
 • Ruiny pałacu cesarza Dioklecjana w Splicie
 • Korczula – nazywana także „małym Dubrownikiem”
 • Park Narodowy Krka
 • Błękitna Grota
 • oraz wiele innych mniej znanych miejsc, w których każdy znajdzie coś dla siebie.   Od strony infrastruktury żeglarskiej, Chorwacja znajduje się w czołówce europejskiej. Jest tu wiele marin o wysokim standardzie, z bogatą ofertą firm czarterowych, pomimo to nadal jest bardziej atrakcyjna cenowo, od Włoch, Hiszpanii czy Francji. Właśnie dlatego czarter jachtu, czy jak Państwo wolicie – grupowy czarter kilku jachtów, w celu odkrywania uroków, jakimi charakteryzuje się Chorwacja, jest świetnym pomysłem.

 

  Najpopularniejszym okresem żeglarskim są wakacje (lipiec-sierpień), w tym czasie pogoda jest słoneczna, a woda w Adriatyku osiąga do 27 stopni! Niestety często zdarzają się upały i rzadziej wieje, lecz mimo to wynajmowanie jachtów w Chorwacji cieszy się w tym okresie największym zainteresowaniem.

 

  W miesiącach maj, czerwiec, wrzesień, również jest dużo słońca, ale mogą też pojawić się chmury deszczowe, w tych miesiącach wieje mocniej i częściej niż latem, lecz temperatura wody jest już niższa, szczególnie w maju. Wtedy także możliwe jest czarterowanie jachtu w Chorwacji w sprzyjających warunkach pogodowych.


  Pozostałe miesiące, to okres poza sezonem, szczególnie atrakcyjny cenowo, ale o niższych walorach pogodowych – dla osób lubiących spokój, brak turystów i dobre wiatry, Chorwacja może okazać się zachwycająca.

 

 Kliknij!

Wynajem, czarter jachtów Chorwacja - Pasat Charter

Napisz do nas

Email:
Temat:
Treść:
Podaj wynik dodawania 2+2=