Czarter, wynajem jachtów w Grecji

Udostępnij na Facebook'u

 

Wynajem jachtów Grecja

Grecja - Kraj niemal idealny do żeglugi turystycznej. Atuty, ściągające rzesze żeglarzy do greckich marin i zachęcające do wynajmu jachtów i poznawania Grecji to między innymi:

  • liczne archipelagi wysp,
  • piękne stare porty,
  • niezliczone zabytki kultury antycznej,
  • sprzyjające wiatry.

Nic dziwnego zatem, że Grecja określana jest jako raj dla wszystkich osób, które chcą zdecydować się na czarter (wynajem) jachtu – miłośników przygody i amatorów odkrywania nowych, nieznanych lądów. Wynajem jachtów w Grecji cieszy się dużym zainteresowaniem, skłaniając do odkrywania pięknych miejsc oraz obcowania z morską przyrodą. Co ważne, jachty spełniają niezbędne wymagania dotyczące bezpieczeństwa i jakości.

 

Najwięcej rejsów zaczyna się z Aten, starożytnej i nowożytnej stolicy Grecji. Jest to idealne miejsce, aby rozpocząć żeglowanie po Zatoce Sarońskiej i Cykladach. Można stąd pożeglować na Hydrę, Paros, Serifos, Milos, Mykonos, Delos, Syros. Przy czarterze jachtu powyżej tygodnia spokojnie dopłyniemy do słynnego Santorini, Naxos, Paros, a nawet do greckiego archipelagu Dodekanezu. Decydując się na podróż w greckie strony, w krótkim czasie można odkryć naprawdę wiele wysp, zwiedzić niesamowite miasta i cieszyć się przepięknymi terenami zielonymi, z których słynie Grecja.Innym niezwykle popularnym miejscem gdzie można wyczarterować jacht jest Lefkas. Dotrzemy stąd do całego archipelagu Wysp Jońskich, od Korfu po Kefalonię, Zakyntos czy też Itakę.

 

Wynajęcie jachtu w celu poznania Grecji okazuje się więc trafną alternatywą i sposobem na wygodne podróżowanie oraz zwiedzanie zaskakujących miejsc w wyjątkowo komfortowych warunkach.

 

Wczesny sezon żeglarski zaczyna się już w drugiej połowie marca i trwa do końca października. Dzięki temu okres przeznaczony na wynajem jachtów jest niezwykle długi, dlatego wszyscy turyści, których interesuje Grecja, bez problemu będą mogli znaleźć odpowiedni dla siebie termin. Warto jednak pamiętać, iż pogoda stabilizuje się w drugiej połowie maja, kiedy robi się gorąco i słonecznie, i trwa przeważnie do połowy września. Jedyną wadą żeglowania w Grecji jest mało rozwinięta infrastruktura żeglarska, choć dla wielu jest to zaletą, gdyż pozwoliło to dawnym portom zachować tradycyjny, rybacki charakter. Kolejną zaletą są bardzo niskie opłaty portowe, w porównaniu do innych państw w basenie Morza Śródziemnego. Właśnie dlatego Grecja pod względem wynajmu – czarteru jachtów – jest niezwykle atrakcyjna cenowo.

 

Zachęcamy do przeżycia niezapomnianej przygody i odkrywania uroków Grecji – wspólnie z firmą Pasat Charter.

 

Więcej zdjęć z naszych rejsów (kliknij)

Wynajem, czarter jachtów Grecja - Pasat Charter

Napisz do nas

Email:
Temat:
Treść:
Podaj wynik dodawania 2+2=