Skipperzy

Udostępnij na Facebook'u

Skipperzy - zwani też sternikami, kapitanami, generalnie to najważniejsza osoba na jachcie, ona odpowiada za nasze bezpieczeństwo podczas żeglugi, dzieli się swoją pasją, doświadczeniem, wiedzą. Kapitan to nie tylko "kierowca", który ma nas doprowadzić z punktu A do punktu B, to także osoba organizująca cały przebieg rejsu, od żeglugi po wycieczki na lądzie. Dobry skipper to nie tylko dobry żeglarz, to także osoba koleżeńska, pomocna, wyrozumiała. Ważnym aspektem doświadczonego kapitana jest znajomość miejsc gdzie żegluje z załogą, specyfiki nie tylko akwenu, ale też lokalnej kultury, zwyczajów i ludzi, bo to dzięki nim można naprawdę poczuć lokalny koloryt, reasumując dobry skipper to również dobry przewodnik.

 

 

Darek Skorowski - kapitan jachtowy PZŻ, wychowany nad Bałtykiem we Władysławowie, właściciel Pasat Charter, od dzieciństwa związany z morzem i z różnymi formami sportu i rekreacji wodnej. Zaczynał na żaglówkach i motorówkach na "Pucyfiku" by potem pożeglować pełnomorskim jachtem na pełny Bałtyk. Od tego momentu zaczęło się dalsze żeglowanie od zimnych wód Morza Północnego, Norweskiego, przez ciepły Adriatyk aż po odległe Seszele, czy Karaiby. Zafascynowany odkrywaniem świata ze strony morza :)

 

Uprawnienia: kapitan jachtowy PZŻ, morski sternik motorowodny PZMWiNW, radiooperator SRC, STCW '95, 

Języki obce: angielski, chorwacki, hiszpański

Znajomość akwenów: Adriatyk (od Wenecji po Albanię), Grecja (Cyklady, Wyspy Jońskie), Morze Śródziemne (Sycylia, Sardynia, Korsyka, Baleary, Malta), Bałtyk, Morze Północne, Norweskie, Karaiby (Małe Antyle, Kuba, Wyspy Dziewicze), Ocean Indyjski (Seszele, Tajlandia), Atlantyk, Bahamy.

 

 

Basia Bącal - Kapitan Jachtowy PZŻ, doświadczona na wielu europejskich akwenach, od zimnego Bałtyku i Morza Północnego, po gorące Maroko. Wychowana w Krakowie, a więc gdzieś pomiędzy naszym Bałtykiem, a chorwackim Adriatykiem, gdzie zbierała pierwsze morskie szlify. Basia to także Instruktorka Żeglarstwa, która dzięki wiedzy, doświadczeniu, a także wrodzonego spokoju i cierpliwości szkoli nowe pokolenia żeglarzy.

 

Uprawnienia: Kapitan Jachtowy PZŻ, Morski Sternik Motorowodny PZMWiNW, radiooperator SRC, ISSA Sea Sailing Instructor, ISSA Power Yacht Instructor, Voditelj Brodice (patent chorwacki)

Języki obce: angielski

Znajomość akwenów: Chorwacja, Grecja, Włochy, Wenecja, Sardynia, Korsyka, Bałtyk, północna Francja, Morze Północne

 

mariusz

 

Mariusz Moraniec - kapitan jachtowy PZŻ, przygodę z żeglarstwem, która trwa do dziś, rozpoczął w październiku 1977 roku, w klubie żeglarskim LOK Szkwał Rzeszów. Będąc zawodnikiem regatowym, podobnie jak większość żeglarzy w naszym kraju, przeszedł typową drogę, którą zaczął od klasy Optymist, Cadet, Ok-dinghi, 420, 470, Finn, Omega Sport, Flying Dutchman, klasa 730, Delphia24. Na co dzień prowadzi rejsy na turystycznych lub turystyczno-regatowych jachtach morskich. W swoim żeglarskim CV ma także doświadczenie oficerskie na żaglowcach, m.in. na Pogorii.

 
UprawnieniaKapitan Jachtowy, Kapitan Motorowodny,Trener Żeglarstwa Regatowego Instruktor Żeglarstwa i Motorowodny, radiooperator SRC, Ratownik WOPR, Sędzia Sportowy PZŻ, Członek ISAF i IFDCO (Flying Dutchman International Class Organization).

Języki obce
niemiecki, angielski

Znajomość akwenów
Ocean Atlantycki, Karaiby, Azory, Wyspy Kanaryjskie, Morze Śródziemne, Grecja, Turcja, Chorwacja, Czarnogóra, Włochy, Sycylia, Sardynia, Korsyka, Hiszpania, Baleary, Portugalia, Hiszpania, Morze Bałtyckie, Morze Północne.
 

 

NauSYS iFrame test

Napisz do nas

Email:
Temat:
Treść:
Podaj wynik dodawania 2+2=