Majówka Rejs Toskania-Korsyka

Udostępnij na Facebook'u

Newsflash 2

 

    VII Wielka Majówka 2018: Archipelag Toskański

 

Termin 28.04 - 5.05.2018

Trasa: Castiglioncello - Capraia - Bastia (Korsyka) - Porto Azurro (Elba) - Portoferraio (Elba) - Marciana Marina - Castiglioncello

 

    To już siódma majówka, tym razem wracamy do Włoch, zaczniemy rejs w Toskanii i pożeglujemy na urokliwe wyspy Archipelagu Toskanii. Korzystając z bliskiej odległości wrócimy także na Korsykę, tym razem na jej północną część.

   

   Majówki na Morzu Śródziemnym organizujemy cyklicznie, poza tym że w Polsce jest to okreselba dodatkowych dni wolnych, wybieramy ten okres, gdyż jest on idealny na tradycyjne rozpoczęcie sezonu żeglarskiego. Dni są już ciepłe i zazwyczaj słoneczne, porty niezatłoczone, w miasteczkach nie ma jeszcze tłumu turystów, przez co i ceny są bardziej przyjazne, a brak upałów sprzyja zwiedzaniu. Wiosną na włoskim wybrzeżu są także dużo lepsze warunki żeglarskie, wiatr wieje częściej niż latem, gdy sezon w pełni. 

   Rejs rozpoczniemy i skończymy w porcie Casiglioncello, położonego ok 60 km od lotniska w Pizie, skąd łatwo dolecieć z Polski tanimi liniami (połączenia z Gdańska, Warszawy, Krakowa). W zależności od prognoz, naszym pierwszym postojem będzie port na wyspie Capraia, miejscu które jeszcze do niedawna było kolonią karną, dzięki czemu nie rozwijała się tu masowa turystyka i dziś przyroda jest tu niemal nietknięta. W kolejnym dniu pożeglujemy do głównego portu Korsyki, do Bastii miasta z ciekawą historią i piękną, zabytkową starówką.

plażaelba
    Po wizycie we Francji powrócimy na Archipelag Toskański i w zależności od wiatrów, pożeglujemy na Elbę lub na odległą Giglio. Elba to istna perełka Morza Śródziemnego, zwana "Wyspą Napoleona", słynie z tego że był on tu więziony. Podczas naszego postoju w stolicy wyspy, Poroferraio z pewnością będzie możiwość odwiedzenia Muzeum wodza Francuzów, a także zwiedzenia ufortyfikowań oraz zabytkowego miasteczka z niepowtarzalną, śródziemnomorską atmosferą.

   Zawiniemy także do małego, kameralnego portu Marciana Marina, skąd można się udać do Poggio, pięknej wioski w górach, a także na najwyższy szczyt Elby, Monte Cappano (1017 m n.p.m.)portoferraio, zwanym "dachem Toskanii". Oczywiście nie trzeba tam wchodzić pieszo można się dostać kolejką gondolową. Po opuszczeniu Elby, będziemy się kierować w kierunku portu macierzystego Castiglioncello.

   Aby uczestniczyć w rejsie, nie trzeba mieć kwalifikacji żeglarskich, chętni mogą się dużo nauczyć podczas żeglugi. Poza żeglowaniem i zwiedzaniem, wizyta na wyspach to także możliwość poznania miejscowej kultury i specyfiki wyspiarzy, odznaczająej się wyjątkowo spokojnym podejściem do życia, obowiązkiem jest spróbowanie lokalnej kuchni, z jej specjałami, nna czele z rybami i owocami morza.


   Zapraszamy do wspólnego poznania tego urokliego zakątku Morza Śródziemnego, od strony wod okalających. Rejs będzie prowadzony przez doświadczonego kapitana, na wygodnych, nowoczesnych jachctach Oceanis nowej linii z francuskiej stoczni Beneteau. Większy model będzie 5 letni, natomiast mniejsza jednostka będzie miała swoją premierę w tym roku.

 

1   3   5


   Galeria z naszej poprzedniej majówki we Włoszech  (kliknij!)


Cena: 1390 zł

Jacht: Beneteau Oceanis 41 (2013), Beneteau Oceanis 35.1 (2018)

 

Cena zawiera:

- miejsce na jachcie,

- usługi skippera.

 

Dodatkowe koszty:

- składka jachtowa na opłaty portowe, paliwo, wyżywienie, podatki, sprzątanie końcowe itp. 120 euro/os (skipper nie uczestniczy w składce),
- obowiązkowe ubezpieczenie KL i NNW ok. 30zł/os,

- kaucje zwrotna 250 euro/os, lub 25 euro kaucji zwrotnej i 25 euro opłaty bezzwrotnej,

- opłata za pościel 5 euro/os,

- dojazd we własnym zakresie (bezpośrednie loty do Pizy z Gdańska, Warszawy-Modlin, Krakowa liniami Ryanair).

bastiacapraia

Zdjęcia jachtu przedstawiają model, a nie konkretny egzemplarz jachtu.

Ostateczna trasa rejsu zależy od warunków pogodowych, sprawności załogi i decyzji skippera.
W razie uszkodzenia jachtu przez poprzednie załogi lub tzw „siły wyższe”, armator ma prawo dostarczyć inny model jachtu.

Napisz do nas

Email:
Temat:
Treść:
Podaj wynik dodawania 2+2=