Trasa - Cyklady północne

Udostępnij na Facebook'u

 

Trasa "Cyklady północne"

 

Dzień 1 (Ateny)

   Rejs rozpoczynamy w Atenach, po zgromadzeniu się wszystkich uczestników następuje przydzielenie miejsc i funkcji na jachcie. Po załatwieniu spraw organizacyjnych zabieramy się za zakupy potrzebne na rejs. Wieczorem jak czas pozwoli urządzamy małą integrację na jachcie lub w jednej z okolicznych knajpek.

  

Dzień 2 (Ateny - Kea)

   Marinę opuszczamy skoro świt i kierujemy się na południowy wschód, na najbliższą wyspę Cyklad. Kea jest spokojnym miejscem z dwoma kameralnymi portami, Korissia i Vourkari. Wybierzemy jeden z nich i jak czas pozwoli to udamy się do centrum wyspy, aby zobaczyć stolicę - Chorę.

  

Dzień 3 (Kea - Syros)

   Nasz szlak poprowadzi nas dalej na wschód, do stolicy Cyklad - Ermopoulis, dużego portu i największego miasta na archipelagu, z wieloma zabytkami i atrakcyjnym życiem nocnym. Na miejscu warto spróbować lokalnych kiełbasek, produkowanych tylko na wyspie Syros. Rano koniecznie trzeba odwiedzić lokalny targ obfitujący w miejscowe produkty, z których słynie grecka kuchnia.Dzień 4 (Syros - Tinos)

  Kolejnym punktem naszej wyprawy będzie wyspa Tinos. Jest to religijne centrum Grecji w którym wyznawany jest kult maryjny i znajduje się tu cudowna ikona dziewicy. Warto wybrać się trasą pielgrzymów, aby zobaczyć to miejsce (zaledwie 800 metrów od portu) i lepiej zrozumieć grecką mentalność. Miejsce słynie głównie z zabytkowych cerkwi i kapliczek, których jest około 800, a także z gołębników, gdyż mieszkańcy wyspy znani są z ich hodowli.

  

Dzień 5 (Tinos - Mykonos)

   Z Tinos pożeglujemy na pobliską wyspę Mykonos, która w żadnym razie nie może uchodzić za świętą. Jest jedną z najbardziej imprezowych wysp w Europie, zaraz po Ibizie, Majorce. Poza tym stolica wyspy o tej samej nazwie urzeka pięknem starego miasteczka, gdzie pełno białych domków z wąskimi uliczkami, niektóre wyrastające wprost z morza. Najsłynniejsze są tu jednak wiatraki, które górują nad miastem i są na większości pocztówek z Cyklad.
Dzień 6 (Mykonos - Delos - Naksos)

   Przed dopłynięciem do miejsca docelowego, najpierw odwiedzimy zabytkowe Delos. Jest to wyspa niezamieszkała, której powierzchnia to jedne z najważniejszych wykopalisk i odkryć starożytnej Grecji. W starożytności była miejscem kultu Apollina i dziś można tu podziwiać cały kompleks świątynny. Poza świątyniami odkopano cały port i dużo zabudowań mieszkalnych, dzięki czemu nauka zyskała wiele informacji o życiu ówczesnych Greków. 
   Po zwiedzaniu udamy się na Naksos, największą z wysp archipelagu Cykladów. Stolica wyspy o tej samej nazwie jest miejscem gdzie w przeciwieństwie do Mykonos nie ma turystycznego gwaru i łatwiej można zaobserwować jak żyją wyspiarze. W samym mieście wrażenie robią ruiny świątyni Apolla oraz pozostałości twierdzy weneckiej, w której murach mieszkają obecnie ludzie. Można tu odnaleźć prawdziwy klimat wyspiarskiej Grecji.

  

Dzień 7 (Naksos - Paros)

   Tego dnia trochę odpoczniemy i wybierzemy się na zwiedzanie jednej z wysp Paros lub Naksos. Samochodami wypożyczonymi na miejscu udamy się do najciekawszych miejsc. Noc spędzimy w porcie na wyspie Paros.

  

Dzień 8 (Paros - Serifos)

   Z Paros popłyniemy na wyspę Serifos z małym portem i przyległą osadą. Konieczny spacer na górę, do stolicy wyspy, skąd rozpościera się przepiękny widok na morze Egejskie. Można tu zostać do późnego wieczora i spędzić czas w jednej z typowych greckich restauracji, aby posmakować lokalnych dań lub uraczyć się Ouzo lub Raki.

  

Dzień 9 (Serifos - Kythnos)

   O poranku pożeglujemy na północ, na kameralną wyspę Kythnos. W zależności od pogody zawiniemy do portu lub zakotwiczymy w zatoce. Jest tu jedna z najurokliwszych greckich plaż, która piaszczystą łachą łączy Kythnos z pobliską małą wyspą, tworząc półwysep. Wyspa słynie z termalnych źródeł, których walory docenili starożytni Rzymianie, spróbujemy ich poszukać.

  

Dzień 10 (Kythnos - Ateny)

   W ostatni dzień żeglugi popłyniemy bezpośrednio do portu macierzystego jachtu. Wieczorem, jak czas pozwoli możemy udać się pod sam Akropol i podziwiać jego urok w nocy oraz usiąść w jednej z klimatycznych knajpek Plaki.
Dzień 11 (Ateny)

   W godzinach porannych oficjalnie skończy się nasz rejs, więc będziemy zmuszeni opuścić jacht. W zależności od godziny wylotu, warto udać się jeszcze na zwiedzanie Aten lub na spacer po Pireusie.

 

Napisz do nas

Email:
Temat:
Treść:
Podaj wynik dodawania 2+2=