Rejs Wyspy Jońskie - Korfu

Udostępnij na Facebook'u

 

Newsflash 2

 

    Rejs wrześniowy: Wyspy Jońskie 2018 

 

Termin 1.09 - 8.09.2018

Trasa: Korfu - Parga - Lefkada - Fiskardo - Antipaxos - Paxos - Korfu

 

 

paxos

   Rejs rozpoczniemy i zakończymy na Korfu w Marinie Gouvia oddalonej 5 km od centrum miasta Korfu będącego stolicą wyspy. Stare miasto którego historia sięga czasów starożytnych, swój obecny wygląd w większości zawdzięcza czasom panowania Wenecjan. W odróżnieniu od reszty wysp Jońskich tutaj, wielkie trzęsienie ziemi z lat 60tych ubiegłego wieku oszczędziło większość zabytków, dzięki czemu miasto może się szczycić wpisem na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

   Z mariny wypłyniemy w sobotę późnym popołudniem lub w niedzielę wczesnym rankiem. Jeżeli uda nam się wypłynąć w sobotę o dobrej porze to pożeglujemy do Kavos, słynącego na całą Europę z bogatego życia nocnego. W niedzielę natomiast spędzimy na drodze do malowniczej Pargi. Kolejnym punktem na naszym szlaku będzie Lefkada, wyspa słynąca z pięknych zatok i wapiennych śnieżnobiałych klifów. Dotrzemy tam przez kanał oddzielający wyspę od stałego lądu.

   Obierając kurs na południe, przedzierając się przez usiany wyspami akwen pomiędzy stałym lądem, a Lefkadą, pożeglujemy na największą wyspę archipelagu, Kefalonię. Zawiniemy do malowniczego porciku Fiskardo lub rzucimy kotwicę w jednej z okolicznych zatok. Po drodzę będziemy mogli ekplorować nie jedną z wielu występujących tu jaskiń. Fiskardo jest jedynym miasteczkiem, które pozostało nietknięte trzęsieniem ziemi w ubiegłym stuleciu, więc można tu podziwiać starą tradycyjną zabudowę.    Kolejnego dnia jak to zazwyczaj w połowie rejsu, czeka nas odwrócenie kursu na północ. Wczesnym rankiem wyruszymy w kierunku małej wysepki Antipaxos, po drodze jak czas pozwoli, rzucimy kotwicę u podnóża majestatycznych klifów Lefkady, aby zażyć kąpieli na jednej z licznych plaż. Legenda mówi że z jednego z klifów skoczyła Safona, aby zakończyć swój żywot.

myrtos

  Po długiej, całodziennej żegludze, kolejny dzień spędziny na zasłużonym odpoczynku, odkryjemy piękne zakątki wysp Paxos i Antipaxos, korzystając z kąpieli słonecznych i morskich. Dzień zakończymy w jednym z dwóch portów na Paxos (Gaios lub Lakka).

   Szybko upływający czas sprawi że w piątek będziemy musieli pożeglować do portu macierzystego, po drodze będziemy mieli okazję podziwiać piękno stolicy Korfu od strony morza, po czym udamy się na pożegnalny wieczór kapitański w porcie gdzie wiele żeglarzy kończy i zaczyna ;)

 

   

Rejs odbędzie się na jachcie Beneteau Oceanis 393, wygodnej, przestronnej jednostce renomowanej stoczni francuskiej.

 


Cena: 1590 zł/os LAST MINUTE 990zł/os!

Cena zawiera:  miejsce na jachcie, pościelusługi skippera, ubezpieczenie KL i NNW, skaładka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Dodatkowe koszty:

- składka jachtowa na opłaty portowe, paliwo, wyżywienie, podatki, sprzątanie końcowe, silnik do pontonu itp. 120 euro/os (skipper nie uczestniczy w składce),

- kaucje zwrotna 200 euro/os, lub 20 euro kaucji zwrotnej i 20 euro opłaty bezzwrotnej,

- dojazd we własnym zakresie (najłatwiej dolecieć z Warszawy na Korfu liniami Ryanair, loty z Warszawy, Poznania, Rzeszowa, Katowic).


Zdjęcia jachtu przedstawiają model, a nie konkretny egzemplarz jachtu.
Ostateczna trasa rejsu zależy od warunków pogodowych, sprawności załogi i decyzji skippera.
W razie uszkodzenia jachtu przez poprzednie załogi lub tzw „siły wyższe”, armator ma prawo dostarczyć inny model jachtu.

Napisz do nas

Email:
Temat:
Treść:
Podaj wynik dodawania 2+2=