Czarter jachtu Sardynia

Udostępnij na Facebook'u

Czarter jachtu Sardynia

Na zdjęciu plaża w zatoce Cala Cotticio (archipelag La Maddalena), sfotografowana z topu masztu (fot. Dariusz Skorowski) 

 

Sardynia - druga największa włoska wyspa po Sycylii i druga największa na Morzu Śródziemnym. Niebywałą zaletą wyspy jest ponad 1800 km linii brzegowej z górami, z urwiskami schodzącymi do morza, pięknymi plażami z piaskiem drobnym jak mąka i szmaragdową, czystą wodą. Co powiecie Państwo na czarter jachtu, by poznać uroki, które skrywa Sardynia?


Czarter jachtu Sardynia

Sardynia to także bogata historia, piękne stare miasta oraz małe, urocze porty oraz okoliczne małe wyspy, jak Archipelag La Maddalena. Na uwagę zasługuje także niezwykle bogata i różnorodna flora i fauna, zarówno na lądzie jak i pod wodą.Sezon zaczyna się tu pod koniec maja i trwa do końca września, jednak ciepłe dni, przyjemne do żeglugi zaczynają się w kwietniu i trwają nawet do listopada. Dla wytrawnych żeglarzy, którzy myślą o czarterowaniu jachtu, Sardynia jest atrakcyjna przez cały rok, gdyż wiatru tu zazwyczaj nie brakuje.


Najatrakcyjniejszym żeglarsko rejonem w wydaniu turystycznym jest północna część wyspy. Duża ilość plaż, bezpieczne kotwicowiska, mariny i porty, przepiękny archipelag La Maddalena oraz bliskość Korsyki, niezaprzeczalnie wysuwają ten obszar do jednych z najciekawszych w akwenie morza Śródziemnego.

 

Podczas tygodniowego czarteru jachtu w Sardynii można bez pośpiechu zobaczyć wyspy La Maddaleny z niesamowitymi formacjami skalnymi i złotymi plażami (fot. powyżej), archipelag Lavezzi, przypominający Seszele, przepiękny port-twierdzę Bonifacio na klifach, pomiędzy którymi znajdziemy bezpieczną marinę. Można także zobaczyć marinę celebrytów europejskich i światowych w Porto Cervo, willę Silvio Berlusconiego w Porto Retondo lub zawinąć do jednego z portów od Castelsardo po Olbię.

W rejonie północnej Sardynii oferujemy czarter jachtów z Mariny Portisco. Czarter jachtu w Sardynii to doskonała propozycja dla osób preferujących bliski kontakt z naturą, niezmącony nadmiarem cywilizacyjnych bodźców. Uroki pobytu na wodzie z pewnością zostaną docenione przez miłośników żeglugi, jak również przez amatorów morskich przygód i podróży. Decydując się na współpracę z nami, zyskują Państwo pewność jakości czarterowanych jachtów, ich bezpieczeństwa oraz komfortu, który zapewnią podczas rejsów. Wynajem jachtów to oryginalna alternatywa wobec tradycyjnego plażowania.

 

Zobacz galerię zdjęć z naszych rejsów:

 

Czarter jachtu Sardynia            Czarter jachtu Sardynia

NauSYS iFrame test

Napisz do nas

Email:
Temat:
Treść:
Podaj wynik dodawania 2+2=