Rejs na Gotlandię

Termin: 14 - 21 maja 2022

Trasa : Gdynia - Władysławowo - Kalmar - Visby - Hel - Gdynia

   W maju 2022 wracamy na bałtyckie szlaki, tym razem rejs na największą wyspę Bałtyku - Gotlandię z pięknym portem Visby. Po drodze odwiedzimy Olandię i stare miasto Kalmar.

   Ruszamy z Gdyni, także czeka nas trochę mil do pokonania, zapewne po drodze zawiniemy do portów na naszym wybrzeżu. Do Władysławowa i Helu, aby stamtąd zacząć najdłuższy przelot pokonując południowy Bałtyk. 

   Podczas rejsu będzie sporo żeglowania, więc nie jest on "dla każdego", nie trzeba być doświadczonym żeglarzem, ale trzeba mieć na uwadze, że sporo czasu będzie nam upływać na otwartym morzu, a więc w zależności od pogody może trochę pobujać, a bryzgi fal niejednokrotnie przypomną nam, że Bałtyk do najcieplejszych mórz nie należy ;) W maju zazwyczaj wieją wiatry zachodnie, także powinny nam sprzyjać w żegludze na północ i z powrotem. W razie słabych wiatrów przy wybrzeżu szwedzkim, pożeglujemy od razu na Gotlandię, pomijając Olandię.

Visby

Kalmar

Hel

Visby port

Allinge

    Ze względu na często zmieniające się ograniczenia wjazdowe, spowodowane pandemią, zastrzegamy sobie możliwość zmiany trasy na kraje bałtyckie, lub polskie wybrzeże.   Rejs będzie nastawiony na kompromis między żeglowaniem, a zwiedzaniem, także trzeba się nastawić na nocny przelot, a i też na dłuższy postój w porcie, jeżeli miejscowe atrakcje nas do tego zmuszą :) Trzeba mieć też na uwadze, że Bałtyk to kapryśne morze, które nie zawsze umożliwia wykonanie planów i będziemy się musieli z tym liczyć.

Na Gotlandię pożeglujemy jachtem Elan Impression 40, wygodnej, 3 kabinowej jednostce.

Cena: 1780zł

  • ostateczna trasa rejsu zależy od warunków pogodowych, sprawności załogi i decyzji kapitana,
  • Kapitan jest zwolniony z wpłat do składki burtowej,

Cena zawiera:

miejsce na jachcie

opieka kapitana

ubezpieczenie KL i NNW

składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Fundusz Pomocowy

Dodatkowe koszty:

składka burtowa 400zł/os., (na wyżywienie, porty, paliwo, sprzątanie końcowe, itp.),

kaucja 600 zł/os. lub 100 zł kaucji i 80 zł opłaty bezzwrotnej,

Facebook

Dołącz do nas

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać od nas informacje o aktualnych promocjach i okzajach
jfeowei
PASAT CHARTER 2018

Szukaj