IX Wielka Majówka w październiku :) Sporady Północne 2020

Przeniesiona na Pażdziernik 2020

Terminy: 17.10 - 24.10.2020
oraz: 24.10 - 31.10.2020

Trasa rejsu: Volos - Skiathos - Skopelos - Alonisso - Volos

W zależności od pogody odwiedzimy także: Skyros Kyra Panagię

   To już dziewiąta organizowana przez nas majówka żeglarska i dopiero druga w Grecji, niestety w związku z nieprzewidzianą sytuacją globalną przenosimy ją na październik. Po rejsie po Wyspach Jońskich, tym razem w poszukiwaniu słońca udamy się na Sporady północne.
   Archipelag poza piękną pogodą, oferuje dużą ilość pięknych plaż, cichych, kameralnych przystani, soczystą zieleń drzew piniowych, które mieszają się z błękitem wód i bielą skał. Wszystko to sprawia, że krajobraz wysp na długo pozostaje w pamięci. Zauważyli to twórcy z Hollywood, kręcąc na Skopelos, hit filmowy Mamma Mia z Meryl Streep w roli głównej.
   Sporady północne w porównaniu do innych, słynnych archipelagów, mają tą zaletę, że są bardziej kameralne i raczej nie ma tu tłumu odwiedzających (poza okresem popularności kręconego tu w/w filmu). Ponadto zachwyca zieleń i zapach żywicy rosnących drzew iglastych, które tak odróżniają od bardzo popularnych Cykladów.
   Podczas rejsu zawiniemy do słynnego Skiathos, na Alonissos, gdzie można spotkać foki Mniszki, w rezerwacie morskim, a jak wiatry będą sprzyjały to pożeglujemy na najbardziej odległą Skyros..

Cena: 1390 PLN za osobę

Cena zawiera:

miejsce na jachcie pod opieką doświadczonego kapitana,

ubezpieczenie KL i NNW, składka na Turystyczny Fundusz Gwaracyjny.

Koszty dodatkowe (najedź kursorem)

Koszty dodatkowe:

- składka jachtowa na opłaty portowe, paliwo, wyżywienie, podatki, sprzątanie końcowe, ew. silnik do pontonu, itp. 120 euro/os. (skipper nie uczestniczy w składce),

- kaucja 250 euro/os, (możliwość ubezpieczenia kaucji 25 euro + 25 euro zredukowanej kaucji)

- dojazd we własnym zakresie (najlepiej dolecieć do Aten, połączenia z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Gdańska i Poznania, alternatywą są połączenia do Salonik), następnie z Aten do Volos można dojechać autobusem, koszt 30 €.

  • skipper jest zwolniony z wpłat do składki burtowej;
  • zdjęcia jachtu przedstawiają model, a nie konkretny egzemplarz jachtu;
  • ostateczna trasa rejsu zależy od warunków pogodowych, sprawności załogi i decyzji skippera;
  • w razie uszkodzenia jachtu przez poprzednie załogi lub tzw „siły wyższe”, armator ma prawo dostarczyć inny model jachtu.
SME Facebook Like Box Sidebar

Dołącz do nas

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać od nas informacje o aktualnych promocjach i okzajach
jfeowei
PASAT CHARTER 2018

Szukaj