Rejsy Baleary - Hiszpania 2019

(Majorka - Ibiza - Minorka)

   Już od 6 laty regularnie organizujemy rejsy żeglarskie na Balearach, dzięki czemu bardzo dobrze poznaliśmy Majorkę, Minorkę, Ibizę, a także mniejsze wyspy t.j. Formentera, Cabrera czy Espalmador. Na podstawie zebranych  przez lata doświadczeń chcielibyśmy zachęcić do skorzystania z oferty rejsów na Baleary, archipelagu łączącego gorące, hiszpańskie wyspy. Te fantastyczne miejsca, słyną z malowniczych krajobrazów oraz przepięknych, błękitnych zatok, które często są odizolowane od tłumu turystów, których na archipelagu nie brakuje, przez co zwiedzanie jachtem, od mniej dostępnej, morskiej strony, pozwala na dotarcie do miejsc mniej znanych, a czasem zapomnianych...

   Decydując się na rejsy na Balearach, mamy do wyboru dwie ciekawe trasy, bardziej spokojną wschodnią (krótsze przeloty i miejsca z mniejszą ilością turystów), oraz zachodnią, na której czeka nas trochę więcej żeglowania (m.in. jedna noc na morzu).

   Trasa zachodnia może być szczególnie atrakcyjna dla osób lubiących bujne życie nocne, gdyż nocą Ibiza nie śpi i można w centrum miasta lub w klubach na obrzeżach poznać tamtejszy rozrywkowy styl życia. Na trasie wschodniej natomiast pożeglujemy na Minorkę, wyspę słynącą ze spokoju oraz w mniej oblegane miejsca na Majorce.

Puerto de Sóller

wąwóz Sa Calobra

Skoki

Ibiza nocą

klify Puerto de Sóller

imprezy Ibizy

zatoczka na Minorce

Tapas na jachcie

Cala Covas

Espalmador

zatoka na Minorce

Formentera

górzysta Vedra

Valldemossa

Cala Portals

   Kiedy zatem wybrać się na rejs na Baleary?

   Niewątpliwie najlepszą porą do tego typu spędzania wolnego czasu, jest okres od maja do lipca. Wśród żeglarzy bowiem, utarło się, iż piąty miesiąc roku rozpoczyna sezon żeglarski – z uwagi na słońce, temperaturę ale i wiatr oraz jeszcze brak masowych turystów, co niebywale ma wpływ na komfort zwiedzania i atrakcyjne ceny. W lipcu natomiast woda w morzu osiąga najwyższą temperaturę, co wpływa na atrakcyjność kąpieli morskich, pogoda w tym czasie sprzyja też osobom ceniącym kąpiele słoneczne. Sierpień to czas kiedy Baleary są oblegane przez turystów, natomiast we wrześniu powoli opuszczają oni archipelag i robi się swobodniej, a woda w morzu nadal zapewnia przyjemną temperaturę do kąpieli.

   Piękne widoki, przyjemne i ciepłe promienie słoneczne, którym towarzyszą delikatne poduchy wiatru – to wszystko sprawia, że miejsce to kusi i zachęca do odwiedzenia z pokładu jachtu.

Galeria z naszych rejsów

Jesteście Państwo ciekawi, jak wygląda trasa tej niezapomnianej podróży?

Zachęcamy do sprawdzenia najpopularniejszych szlaków, wschodniego i zachodniego:

Oferta rejsów na sezon 2019 w przygotowaniu

Dołącz do nas

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać od nas informacje o aktualnych promocjach i okzajach
jfeowei
PASAT CHARTER 2018

Szukaj