CZARTER JACHTU - GRECJA

  Grecja – kraj idealny do turystyki żeglarskiej. Tysiące kilometrów wybrzeża i często wiejące wiatry to tylko niektóre atuty ściągające żeglarzy do greckich marin. Również ogromna ilość wysp ze skalistymi klifami to duża zachęta dla turystów, którzy wybiorą nasz czarter. Wielką zaletą Grecji jest długi sezon zaczynający się w maju, a kończący pod koniec października. Wytrwali żeglarze pływają przez cały rok – pogoda poza sezonem bywa co prawda zmienna, jednakże zawsze trafi się kilka słonecznych dni. Potwierdzeniem tego może być sylwestrowy czarter jachtu w Grecji, gdyż każdego roku mamy klientów, którzy chcą przywitać Nowy Rok na oferowanych przez nas jachtach. Do kolejnych atutów greckiej krainy należy zaliczyć piękne stare porty oraz niezliczone, największe w Europie zabytki kultury antycznej.

Czarter jachtu w rajskiej Grecji

  Nic dziwnego zatem, że ten piękny kraj określany jest jako raj dla wszystkich osób, które chcą zdecydować się na czarter jachtu. Grecja to kierunek wakacyjnych wypraw wielu Polaków również ze względu na coraz lepsze połączenia lotnicze i niewygórowane ceny. Szerokie grono osób chętnie korzysta z pięknego i wymagającego Morza Śródziemnomorskiego, decydując się właśnie na czarter – Grecja zwiedzana jachtem jest jeszcze piękniejsza. Przygotowana przez nas oferta wynajmu jest bardzo szeroka. W Atenach dysponujemy dużym wyborem jachtów, a każda jednostka i jej wyposażenie utrzymane są na wysokim poziomie, co w znacznym stopniu wpływa na bezpieczną żeglugę.

Skąd rozpocząć?

   Najwięcej rejsów zaczyna się z Aten, starożytnej i nowożytnej stolicy Grecji. Jest to idealne miejsce, aby rozpocząć żeglowanie po Zatoce Sarońskiej i Cykladach. Do Aten znajdziemy też najlepsze połączenia lotnicze. Można stąd pożeglować na Hydrę, Paros, Serifos, Milos, Mykonos, Delos, Syros, a przy czarterze jachtu powyżej tygodnia spokojnie dopłyniemy do słynnego Santorini, Naxos, Paros, a nawet do greckiego archipelagu Dodekanezu.

   Różnorodność Grecji powoduje że kolejnym niezwykłym miejscem, gdzie można wyczarterować jacht jest Lefkas. W rejsie tygodniowym dopłyniemy na południe aż do Zakynthos, odwiedzając po drodze Kefalonię, Meganissi oraz słynną Itakę, kierując się na północ odwiedzimy Korfu, piękne Paxi i Antipaxi oraz urokliwą Pargę. Decydując się na rejs 2 tygodniowy możemy zwiedzić cały archipelag. Rejs na wyspach Jońskich można rozpocząć również z Prevezy lub z Korfu, skąd są najlepsze połączenia lotnicze. W odróżnieniu od surowych Cyklad, tu czekają na nas zalesione, zielone brzegi.

   Mniej popularne wśród żeglarzy, ale równie urokliwe są archipelagi Dodekanezu i Sporad. Podczas żeglugi na Sporadach zobaczymy piękną plażę na Skiatos i urokliwą wyspę Skopelos, gdzie kręconą słynny film "Mamma mia", oparty na twórczości Abby. Odwiedzając Dodekanez zobaczymy Rodos ze słynną twierdzą rycerzy-zakonników, urokliwy port Simi, czy też słynną wyspę Kos.

   Jeżeli nadal masz wątpliwości skąd wyczarterować jacht, zapytaj nas, z pewnością doradzimy i dopełnimy wszelkich starań, aby czarter jachtu był dla Państwa najlepszym sposobem na udany urlop.

Pogoda i warunki żeglugi

   Wczesny sezon żeglarski zaczyna się już w drugiej połowie marca i trwa do końca października. Dzięki temu okres przeznaczony na wynajem jachtów jest niezwykle długi, dlatego wszyscy żeglarze, których interesuje Grecja, bez problemu będą mogli znaleźć odpowiedni dla siebie termin. Jak wspomnieliśmy wyżej, najbardziej wytrwali chętnie czarterują jachtu w okresie sylwestrowym. Osoby bardziej liczące na łaskawą aurę muszą pamiętać, iż pogoda stabilizuje się w drugiej połowie maja, kiedy robi się gorąco i słonecznie, i trwa przeważnie do połowy września.

   Jedyną wadą żeglowania w Grecji, jest mało rozwinięta infrastruktura żeglarska, choć dla wielu jest to zaletą, gdyż pozwoliło to dawnym portom zachować tradycyjny, rybacki charakter, a także bardzo niskie opłaty portowe, w porównaniu do innych państw w basenie Morza Śródziemnego. 

   Mocne i częste wiatry najczęściej spotkamy na Cykladach, gdzie często wieje wiatr północny (Meltemi), z siłą 5 do 8o, a czasami dochodzącą nawet do 9o w skali Beauforta. Z tego powodu, a także ze względu na dłuższe etapy, archipelag Cyklad polecamy zdecydowanie bardziej doświadczonym żeglarzom. Dla początkujących żeglarzy lub takich którzy wybierają się na rejs rodzinny polecamy Wyspy Jońskie, gdzie wiatry nie są tak mocne i częste jak na Cykladach, a także ciągła bliskość brzegu i nieduże odległości między wyspami, zapewniają dużo możliwości do zmiany trasy oraz częstych postojów na kąpiel, dzięki wielu dobrze osłoniętym zatoczkom.

   Na Sporadach podobnie jak na Cykladach, możemy się spodziewać częstych wiatrów, jednakże odległości są mniejsze, natomiast na archipelagu Dodekanezu znajdziemy wody bardziej spokojne.


   W razie zainteresowania skontaktuj się z nami, na pewno doradzimy w odpowiednim wyborze jachtu na żeglarską wyprawę. Zachęcamy do skorzystania z naszej Wyszukiwarki jachtów, dobrym rozwiązaniem jest też skorzystanie z formularza, dzięki któremu poznamy twoje wymagania. Aby wstępnie się rozeznać się w modelach jachtów, zajrzyj do naszego katalogu jachtów. 

Facebook

Dołącz do nas

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać od nas informacje o aktualnych promocjach i okzajach
Dziękujemy
PASAT CHARTER 2018

Szukaj