Rejs Wyspy Dziewicze

15 - 25 stycznia 2020

   Na początku roku 2020 wybieramy się na Wyspy Dziewicze, aby wspólnie poznać to niezwykłe miejsce. Od niedawna zostaliśmy włączeniu do ruchu bezwizowego USA, a więc możemy bez przeszkód pożeglować nie tylko na brytyjską część, ale i na amerykańską.

   Wyspy dziewicze to żeglarski raj, duża ilość wysp, pięknych plaż, kolorowych raf sprawia, że każdy znajdzie tu coś ciekawego dla siebie. A na pewno wszystkich połączy tęsknota w styczniu za słoneczną pogodą i sprzyjającymi wiatrami, które zapewniają wiejące tu Pasaty.

   Rejs będzie miał charakter turystyczny, a więc będzie więcej czasu na zwiedzanie, plażowanie, kąpiele i oczywiście żeglowanie. Jak zawsze spróbujemy lokalnych specjałów, jak homary z wyspy Anegady, czy słynnego koktajlu "Painkiller Punch"

Trasa naszego rejsu:

Tortola – Virgin Gorda (The Baths) – Anegada – Trellis Bay – Just van Dyke – St. John - St. Thomas - Soper's Hole – Norman Island – Peter Island – Tortola


Jacht: katamaran Lagoon 40 (2019)

Wygodniejszy i dobrze wyposażony katamaran, posiadamy aktualnie ostatnie miejsce w kajucie dwuosobowej z osobną toaletą. Jednostka jest wyposażona w generator prądotwórczy, odsalarkę oraz klimatyzację

Termin: 15 - 25 styczeń 2020

Cena promocyjna:

- 950€/os w przestronnej kajucie dwuosobowej, z własną toaletą,

więcej szczegółów o katamaranie (kliknij)

Cena zawiera:

- miejsce na jachcie pod opieką doświadczonego skippera,

- ubezpieczenie KL i NNW,

- opłatę za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,

- pościel i ręczniki,

- sprzątanie końcowe,

- ponton z silnikiem.

Koszty dodatkowe:

- składka jachtowa ok. 260 USD/os (paliwo, wyżywienie, opłaty
postojowe, podatek turystyczny 6 USD za osobę dziennie, ubezpieczenie ratownicze, opłata za park narodowy),

- kaucja 500€ lub 40€ ubezpieczenia kaucji i 65€ kaucji,

- transport (samolot z Warszawy już od 3200zł w obie strony, korzystne połączenia również z Krakowa, Gdańska, oraz Berlina).

.


Miejsca które odwiedzimy na naszej trasie:

Rejs rozpoczniemy i zakończymy w Tortoli, głównej wyspie Brytyjskich Wysp Dziewiczych, na którą dotrzemy z głównego lotniska na wyspie Beef Island, połączonej mostem z Tortolą. Wyruszając na morze popłyniemy do:

The Baths - znajduje się na południowym krańcu Virgin Gorda, wyjątkowość tego miejsca to wielkie głazy, podobne do tych na Seszelach, które tworzą labirynty tuneli, przejść plaż, miejsce konieczne do zobaczenia. Krótki filmik z tego miejsca znajdziesz TU.

Anegada - wyspa całkiem inna od reszty, najbardziej oddalona od reszty archipelagu, trochę odseparowała się będąc na uboczu. Główną atrakcją jest to, że jest najbardziej dziewicza, oferuje piękne plaże, laguny, na których często przebywają flamingi, a miejscowe langusty uchodzą za najlepsze, koniecznie trzeba ich spróbować w kilku oferujących je barach.

Trellis Bay - zatoka przy wyspie Beef Island, są tu dwa ciekawe bary, najbardziej znany Aragorn, nie jest zwykłym barem, koncentruje się tu centrum współczesnej sztuki karaibskiej. Przebywa tu wielu artystów tworząc lokalną bohemę, podczas pełni księżyca odbywają się tu niezapomniane imprezy. Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia jest Ballamy Cay, mała wysepka w tej zatoce, gdzie kiedyś mieszkał nasz słynny żeglarz Władysław Wagner, który jako pierwszy Polak samotnie opłynął świat. Dziś w restauracji znajdziemy poświęconą mu ścianę pamięci.

Just van Dyke - wyspa swą nazwę zawdzięcza holenderskiemu piratowi, który często na niej przebywał i ukrył tu swoje skarby. Dziś skarbem wyspy jest wymyślony w barze Soggy Dollar najsłynniejszy drink Wysp Dziewiczych "Painkiller". Warto odwiedzić również Foxy's bar oraz bar korsarzy. W okolicach znajdziemy piękną piaszczystą wysepkę Sandy Cay, oraz naturalne jacuzzi, miejsce gdzie fale wpływają przez małą szczelinę, tworząc basen z bąbelkami i falą uderzającą z każdej strony.

Soper's Hole - piękna, niemal cukierkowa marina z kolorowymi domkami, przyjemne miejsce warte odwiedzenia, szczególnie jeżeli chcemy się odprawić płynąc do amerykańskiej części archipelagu.

The Indians - kilka skał wystających nad wodą, jednakże cała atrakcja znajduje się pod nią. Możemy tu obserwować rafy, kolorowe rybki, podwodne tunele, jest to jeden z najatrakcyjniejszych miejsc do nurkowania i snorkelingu w okolicy.

Norman Island - podobno Stewenson pisząc Wyspę Skarbów inspirował się tym miejscem, zapewne dlatego że jest tu wiele naziemnych i podwodnych grot i pieczar. Skarb ukrył tu najsłynniejszy pirat "Czarnobrody" i do dzisiaj nie został on odnaleziony. Dziś w tym miejscu można popływać z maską i rurką w grotach i w okolicach, obserwując przepiękne życie podwodne. W pobliskiej wodzie znajdziemy zakotwiczoną łajbę o nazwie Willy T, gdzie znajduje się słynny bar dwupoziomowy, z którego niejednokrotnie, po lokalnych "shot-ach", klienci wypadają za burtę ;)

Peter Island - wyspa na której znajduje się resort z mariną, oraz obłędna plaża w zatoce Death Men Chest Bay. U krańcu zatoki znajduje się słynna wysepka, na której Czarnobrody zostawił swoich kamratów z jedną butelką rumu, o czym mówi słynna szanta żeglarska.

Salt Island, Cooper Island, Ginger Island - małe wysepki obok siebie, znajdziemy tu miłe plaże, spokojne kotwicowiska oraz dużo ciekawych miejsc do snorkellingu.

St. John - pierwsza wyspa po amerykańskiej stronie Wysp Dziewiczych, większość jej obszaru to park narodowy, jednak jest trochę ciekawych zatok gdzie można zakotwiczyć, z pewnością odwiedzimy główne miasteczko wyspy Cruz Bay, gdzie czeka nas odprawa paszportowa.

St. Thomas - główna wyspa amerykańskich Wysp Dziewiczych, z największą miejscowością Charlotte Amalie, która nazwę wzięła od duńskiej księżniczki. Jednak skąd tu duńska księżniczka? Otóż ponad sto lat temu, wyspy te były duńską kolonią i Dania sprzedała je Stanom Zjednoczonym, w stolicy wyspy zobaczymy wiele śladów po Duńczykach, m. in. fort i koszary.

Facebook

Dołącz do nas

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać od nas informacje o aktualnych promocjach i okzajach
Dziękujemy
PASAT CHARTER 2018

Szukaj