Seszele - raj zagubiony na oceanie

   Seszele to wyspiarski kraj, oddalony od kontynentu afrykańskiego o 1600km, położony na Oceanie indyjskim, jest jednym z najbardziej odizolowanych morzem państw świata. Dzieli się na dwa obszary:
- wyspy wewnętrzne: główny obszar na którym koncentruje się się życie społeczno - gospodarcze kraju, tu mieszkają prawie wszyscy obywatele, odległość wysp jest niewielka i nawet pod względem geologicznym wyspy wyróżniają się, gdyż są granitowe.

- wyspy zewnętrzne: zajmują one bardzo duży obszar, aż po wybrzeża Madagaskaru, w ich skład wchodzą archipelagi wysp i atole koralowe, najważniejsze z nich to Amirantes, Farquar czy Aldabra. Obszar ten jest prawie niezamieszkały i w większości stanowi ściśle chronione przyrodniczo terytorium.

   Mieszkańcy Seszeli tworzą specyficzną mieszankę kultur i ras, kraj pierwotnie niezamieszkały, został zasiedlony dopiero po zajęciu wysp przez Francję. Początkowo zamieszkiwali tu głównie Francuzi, którzy zaczęli sprowadzać Afrykanów do pracy niewolniczej, po przejęciu wysp przez Brytyjczyków i zniesienia niewolnictwa, zaczęli się tu osiedlać najczęściej mieszkańcy Indii i Cejlonu, którzy przybywają tu do dziś, tworząc mieszankę kultury afrykańskiej, hinduskiej i europejskiej, którą najbardziej można rozpoznać w lokalnej kuchni.

   Seszele to istny raj dla żeglarzy, chcących zabrać swoich bliskich na egzotyczne wakacje. Stałe wiatry monsunowe, nieduże odległości między wyspami, bezpieczne zatoki z piaszczystymi plażami, sprawią, że nawet dla niecierpliwych żegluga nie będzie nużąca, a dużo słońca, majestatyczne palmy, gorąca woda oceanu czy oszałamiające widoki spowodują, że na zawsze Seszele zostaną w pamięci jako miejsce na wymarzone wakacje. 

   To co wyróżnia Seszele na tle innych tropikalnych wysp to urozmaicona, wyjątkowa przyroda. Najwyższe palmy świata, największe orzechy "Coco de Mer", największe żółwie lądowe, ale i morskie, czy charakterystyczne granitowe skały na tle morza czy piasku drobnego jak mąka, to tylko niektóre z osobliwych atrakcji, które oferuje archipelag.`

Galeria z naszych rejsów na Seszelach


Czarter jachtu na Seszelach

   Na Seszelach oferujemy czarter jachtów, a w zasadzie katamaranów z dwóch baz, z głównej i największej wyspy kraju Mahe oraz drugiej największej Praslin. Oba miejsca znajdują się na obszarze Wysp Wewnętrznych. Wybierając się na rejs po Seszelach przylecimy na główną wyspę Mahe, więc łatwiej jest stąd wynająć jacht i właśnie tu rozpocząć czarter. 

   Zaletą czarteru z Praslin jest to, że największe atrakcje czekają nas w okolicy tej właśnie wyspy, a dystans dzielący nas od Mahe do Praslin to niecałe 25Mm, także trzeba się liczyć z pięcioma godzinami żeglugi, co jest fajnym rozwiązaniem dla osób lubiących żeglowanie. Dla tych co wolą więcej czasu spędzić na plażach lub kąpielach, polecamy czarter z Praslin lub czarter w jedną stronę.

   Czarter jachtu jest ograniczony do obszaru Wysp Wewnętrznych, można przy wcześniejszym uzgodnieniu uzyskać pozwolenie na żeglugę również na obszar Wysp Zewnętrznych, jednakże wiąże się to z procedurami państwowymi i nie każdy armator umożliwia taki czarter.

Charakterystyka akwenu

   Na Seszelach można żeglować cały rok, nie ma tu huraganów, tajfunów, czy trzęsień ziemi. Pogoda dzieli się tu na okres monsunu południowo-wschodniego i północno-zachodniego. Wiatry rzadko przekraczają prędkość 20 węzłów, zazwyczaj tylko przy burzach lub ulewach tropikalnych. 

   Na Seszelach wiele wysp jest prywatnych lub chronionych, także do wielu z nich dotrzemy jedynie w wyznaczonych porach, określonych dodatkowymi przepisami. Główne wyspy tj. Mahe, Praslin, La Digue są dostępne dla jachtów i tylko wydzielone obszary są objęte restrykcjami. Kolejne są parkami narodowymi na które wstęp czy postój jachtem podlega opłacie (wyspy Curieuse, Ile de Coco, Sainte Anne), kolejną grupą są parki prywatne lub państwowe o ograniczonym wstępie, a więc trzeba szybciej umówić wizytę, która jest możliwa tylko w określone dni (wyspy Aride, Cousin, Silhouette, Bird Island, Denis Island).

   Część wysp to obszary prywatne, gdzie znajdują się rezydencje lub hotele i dostęp do nich jest bardzo ograniczony i wejście na ich teren wiąże się z koniecznością uzyskania pozwolenia (wyspy Cousine, Grande Soeur, Petite Soeur, Felicite, Marianne, North Island, Frigate)


 W razie zainteresowania zapytaj nas o cenę, często oferujemy atrakcyjne zniżki na czartery na Seszelach, w szczególności jeżeli czarter jest zarezerwowany z dużym wyprzedzeniem czasowym.

Zachęcamy do skorzystania z naszego Formularza Czarterowego:

Facebook

Dołącz do nas

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać od nas informacje o aktualnych promocjach i okzajach
Dziękujemy
PASAT CHARTER 2018

Szukaj