IX Wielka Majówka w październiku :) Sporady Północne 2020

Przeniesiona na Październik 2020

Termin: 17.10 - 24.10.2020

Trasa rejsu: Volos - Skiathos - Skopelos - Alonisso - Volos

W zależności od pogody odwiedzimy także: Skyros Kyra Panagię

   To już dziewiąta organizowana przez nas majówka żeglarska i dopiero druga w Grecji, niestety w związku z nieprzewidzianą sytuacją globalną przenosimy ją na październik. Po rejsie po Wyspach Jońskich, tym razem w poszukiwaniu słońca udamy się na Sporady północne.
   Archipelag poza piękną pogodą, oferuje dużą ilość pięknych plaż, cichych, kameralnych przystani, soczystą zieleń drzew piniowych, które mieszają się z błękitem wód i bielą skał. Wszystko to sprawia, że krajobraz wysp na długo pozostaje w pamięci. Zauważyli to twórcy z Hollywood, kręcąc na Skopelos, hit filmowy Mamma Mia z Meryl Streep w roli głównej.
   Sporady północne w porównaniu do innych, słynnych archipelagów, mają tą zaletę, że są bardziej kameralne i raczej nie ma tu tłumu odwiedzających (poza okresem popularności kręconego tu w/w filmu). Ponadto zachwyca zieleń i zapach żywicy rosnących drzew iglastych, które tak odróżniają od bardzo popularnych Cykladów.
   Podczas rejsu zawiniemy do słynnego Skiathos, na Alonissos, gdzie można spotkać foki Mniszki, w rezerwacie morskim, a jak wiatry będą sprzyjały to pożeglujemy na najbardziej odległą Skyros..

Cena: 1390 PLN za osobę

Cena zawiera:

miejsce na jachcie pod opieką doświadczonego kapitana,

ubezpieczenie KL i NNW, składka na Turystyczny Fundusz Gwaracyjny.

Koszty dodatkowe (najedź kursorem)

Koszty dodatkowe:

- składka jachtowa na opłaty portowe, paliwo, wyżywienie, podatki, sprzątanie końcowe, ew. silnik do pontonu, itp. 120 euro/os. (skipper nie uczestniczy w składce),

- kaucja 250 euro/os, (możliwość ubezpieczenia kaucji 25 euro + 25 euro zredukowanej kaucji)

- dojazd we własnym zakresie (najlepiej dolecieć do Aten, połączenia z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Gdańska i Poznania, alternatywą są połączenia do Salonik), następnie z Aten do Volos można dojechać autobusem, koszt 30 €.

  • skipper jest zwolniony z wpłat do składki burtowej;
  • zdjęcia jachtu przedstawiają model, a nie konkretny egzemplarz jachtu;
  • ostateczna trasa rejsu zależy od warunków pogodowych, sprawności załogi i decyzji skippera;
  • w razie uszkodzenia jachtu przez poprzednie załogi lub tzw „siły wyższe”, armator ma prawo dostarczyć inny model jachtu.

Facebook

Dołącz do nas

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać od nas informacje o aktualnych promocjach i okzajach
Dziękujemy
PASAT CHARTER 2018

Szukaj