Trasa zachodnia

   Kierunek zachodni zaprowadzi nas na słynną Ibizę oraz mniejsze wysepki, Formęnterę i Espalmador. Podczas rejsu zobaczymy dwa oblicza Ibizy, imprezowe i bardziej kameralne w zatoczkach. Zawiniemy do najpiękniejszego portu Balearów Eivissy, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a także pojeździmy rowerami po Formenterze i będziemy odpoczywać na pięknej plaży na wyspie Espalmador. 

   Trasa jest dość intensywna i podczas żeglugi czeka nas jeden nocny przelot.

Dzień 1 sobota (Palma de Mallorca - Cala de San Miguel)

   Po zaprowiantowaniu i wstępnym szkoleniu, polegającym na poznaniu zasad bezpieczeństwa i poruszania się po jachcie wypływamy na zachód, w kierunku Ibizy. Będzie to rejs nocny, podczas którego poznamy zasady żeglowania nocnego, od oznakowań jachtów, statków po elementy nawigacji.

Dzień 2 niedziela (Cala de San Miguel - San Antonio)

   O wschodzie słońca zobaczymy na horyzoncie Ibizę, po dopłynięciu do wyspy zatrzymamy się na kąpiel i śniadanie w urokliwie położonej zatoce Cala de San Miguel. W zatoce dla chętnych czeka nie lada atrakcja w postaci jaskiń w których odbywają się laserowe projekcje.

   Około południa wyruszymy do jednego z najgwarniejszych portów na Balearach do San Antonio de Portomany. Miejsce to słynie z rozrywkowego życia nocnego i z pewnością przypadnie do gustu tym co za szybko nie kładą się spać.

Dzień 3 poniedziałek (San Antonio - Formentera)

   Następnego dnia kurs na południe, na Formenterę, wyspę dużo bardziej kameralną. Nie ma tu takiego tłoku jak na Ibizie, ponadto wyspa jest w miarę płaska, co sprzyja wycieczkom rowerowym, popularnym na Formenterze.

   Po drodze będziemy mijać słynną wyspę Es Vedra, na której podobno Odyseusz spotkał syreny, a Nostradamus wyczuwał silne pole energetyczne. Na Formenterze w zależności od okoliczności zatrzymamy się w marinie lub na bojce, blisko miejscowości La Savina. 

Dzień 4 wtorek (Formentera - Espalmador)

   Tego dnia wypożyczymy rowery i zwiedzimy Formenterę za pomocą dwóch kółek, odwiedzimy najciekawsze zakamarki wyspy, ładne plaże i interesujące okolice. 
   Po wycieczce pożeglujemy na pobliską wyspę Espalmador, gdzie czeka na nas piękna plaża oraz kąpiel błotna.

Dzień 5 środa (Espalmador - Ibiza)

   Czeka nas krótki odcinek tego dnia, więc można będzie jeszcze rano poplażować, ale za późno wypływać nie możemy bo miejsca w porcie w Ibizie mogą się szybko skończyć. 

   Elvissa (Ibiza) to szalony port, gdzie czeka szereg atrakcji od uroków zabytkowego miasta, po zabawy do białego rana. Czasu będziemy mieli dostatecznie dużo aby poznać uroki tego wyjątkowego miejsca. Szczególnie warte uwagi jest stare miasto, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Dzień 6 czwartek (Ibiza - Puerto de Andratx)

   O świcie wystartujemy na wschód, żegnając Ibizę za rufą, wypatrywać będziemy Majorki. Ten dzień spędzimy na żegludze, gdyż mamy do pokonania znaczny dystans. Po dotarciu do portu można zakosztować nocnych uroków lub udać się na spacer do położonego w górach miasteczka Andrataix.

Dzień 7 piątek (Puerto de Andratx - Palma de Mallorca)

   W piątek popłyniemy do macierzystego portu w Palmie, po drodze jednak obowiązkowo zatrzymamy się na kąpiel w jednej z zatok. Wieczorem natomiast warto zwiedzić stolicę wyspy, a następnie udać się na wspólne pożegnanie.

   Palma oferuje wiele atrakcji, w miejscu tym nie można się nudzić.

Dzień 8 sobota (Palma de Mallorca)

   O godzinie 8.00 opuszczamy jacht, tak aby ekipa sprzątająca przygotowała go dla następnej grupy. My natomiast, w zależności od godziny powrotu możemy pozwiedzać Palmę, szczególnie warto zwiedzić słynną katedrę i zobaczyć łaźnie arabskie.

   Dla osób zmęczonych rejsem, lepszym rozwiązaniem będzie plażowanie lub dobra kawiarnia :)

W zależności od warunków pogodowych, preferencji kapitana i załogi, miejsca w portach itp., trasa może ulec nieznacznej zmianie.

Facebook

Dołącz do nas

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać od nas informacje o aktualnych promocjach i okzajach
jfeowei
PASAT CHARTER 2018

Szukaj